Villa Ti Bomb Et Villa Chadeck Louables Separement
| Wi-Fi | Privat strand Strand | Barnvänligt Barnsängar |
| Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Villa Ti Bomb Et Villa Chadeck Louables Separement Saint-Francois med 3 sovrum ligger inom 15 minuters promenad från Kreol West Indies. Den här villan med 3 badrum, som kan ta emot upp till 6 gäster, erbjuder möjlighet att utnyttja en terrass.
Denna villa har ett behändigt läge inom 1 km från Pointe Tarare nakenbad, medan natursevärdheter som Pointe des Châteaux ligger ungefär 4 km bort. Anse a la Gourde ligger cirka 6 minuter bort till fots.
Från fönstren i Villa Ti Bomb Et Villa Chadeck Louables Separement erbjuds utsikt över havet. Villan har ett badrum med en duschkabin, en separat toalett och en tvättmaskin. Hårtorkar, badlakan och handdukar säkerställer också din bekvämlighet.
Gästerna är välkomna att förbereda måltider i ett komplett kök. Det finns också matplats. Du kan också använda vattenkokare, kylskåp och köksredskap för att laga din egen måltid. Gästerna kommer att njuta av västindiska rätter på restaurangen Chez Honore, som ligger mindre än 450 meter bort. Den närmaste busshållplatsen är Ecole de la Pointe des Chateaux, belägen inom några kvarter från boendet.
- Lokala sevärdheter
- Maison de la Noix de coco1062 km
- Eperon,Pointe a la Gourde564 km
- Beach strap salt3608 km
- Moulin de Chassaing2163 km
- Pointe des Châteaux4368 km
- Chapelle de la Baie Olive4199 km
- Anse a la Baie4031 km
- Pointe Tarare nakenbad1640 km
- Kreol West Indies930 km
- Flygplatser
- Pointe-a-Pitre Le Raizet44 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Säkerhetsfack
- Husdjur tillåtna
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
- Trädgård
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
- Sittgrupp
- Terrass
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
- LCD-TV
- Barnsängar
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Tillhandahåller Villa Ti Bomb Et Villa Chadeck Louables Separement en trådlös internetanslutning?
Ja, Villa Ti Bomb Et Villa Chadeck Louables Separement erbjuder Wi Fi. - ❓
Finns det ett kök på Villa Ti Bomb Et Villa Chadeck Louables Separement?
Ett komplett kök finns på Villa Ti Bomb Et Villa Chadeck Louables Separement. - ❓
Är husdjur tillåtna i Villa Ti Bomb Et Villa Chadeck Louables Separement?
Gästerna får bo på Villa Ti Bomb Et Villa Chadeck Louables Separement med sina husdjur. - ❓
Vilken utsikt erbjuds på Villa Ti Bomb Et Villa Chadeck Louables Separement?
Utsikten över den privata poolen erbjuds till gästerna på Villa Ti Bomb Et Villa Chadeck Louables Separement.